Ukraynalı siyasi tutsak Prihodko'nun din adamıyla görüşmesine yine izin verilmedi

Güncel
Feride Useinova
07 Şubat 2020, 16:20
Feride Useinova
07 Şubat 2020, 16:20

Rus işgali altındaki Kırım’da, işgalciler tarafından sözde terör eylemi hazırlamakla ve yasa dışı silah üretimi ile suçlanan Ukraynalı aktivist, siyasi tutsak Oleg Prihodko’nun din adamıyla görüşmesine izin verilmiyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avukat Nazim Şeyhmambetov, “Ocak ayının sonunda Oleg Prihodko’nun din adamıyla görüşme isteği reddedildi. Biz tüm gerekli olan evrakları gönderdik. Bu talebimiz, devam eden soruşturma ve soruşturma tedbirleri açısından davaya dahil olmayan kişilerle görüşmesinin davaya zarar vereceği iddiasıyla reddedildi.” diye konuştu.

Ayrıca avukat Şeyhmambetov, Ukrayna Ombudsmanı Lyudmila Denisova ile iletişime geçtiklerini ve sözde Rusya Ombudsmanı Tatyana Moskalkova’ya gerekli itirazı yaptıklarını ifade etti.

UKRAYNALI AKTİVİST OLEG PRİHODKO, TUTUKLU KALMAYA DEVAM EDECEK

Rus işgali altındaki Kırım’da, işgalciler tarafından sözde terör eylemi hazırlamakla ve yasa dışı silah üretimi ile suçlanan Ukraynalı aktivist Oleg Prihodko’nun tutukluluk süresi uzatıldı.

Akmescit kentindeki sözde Kiyevskiy Bölge Mahkemesi sözde hakimi Denis Didenko, Prihodko’nun tutukluluk süresini 10 Nisan 2020 tarihine kadar uzatma kararı aldı.