İşgal edilen Kırım'da son bir günde 276 yeni koronavirüs vakası

Haberler
Anife Bilal
01 Aralık 2020, 18:18
Anife Bilal
01 Aralık 2020, 18:18

Rus işgali altındaki Kırım’ın işgalci yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair son verileri açıkladı. Buna göre, Kırım’daki toplam koronavirüs vaka sayısı 20 bine dayandı.

Kırım’ın işgalci yönetiminden bugün yapılan açıklamaya göre, yarımadada son bir günde 276 yeni koronavirüs vakası tespit edildi ve 10 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

TOPLAM VEFAT SAYISI 416’YA YÜKSELDİ

Öte yandan işgalcilerin açıkladığı istatistiklere göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 19 bin 994 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 416 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

KIRIM’DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

İLAÇ YETERSİZLİĞİ YAŞANIYOR

Öte yandan sivil toplum aktivistleri, sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, koronavirüse yakalanan kişilerin sayısının her geçen gün arttığını, Kırım’daki tüm hastanelerin dolu olduğu ve hastalar için ilaç eksikliğinin yaşandığını duyurdu. Aktivistler ayrıca işgalcilerin Kovid-19 nedeniyle vefat edenlerin gerçek sayısını gizlediğine dikkat çekiyor.