DQTK ve Dünya Ukrain Kongresi video konferans yöntemi ile toplantı yaptı

05 Haziran 2020, 11:36

Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Yönetimi ve Dünya Ukrain Kongresi Yöneticileri video konferans yöntemi ile tanışma ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Video konferans toplantıya Kırım Tatar heyeti olarak Kıyiv’den DQTK Başkanı Refat Çubarov, Türkiye’den DQTK Başkan Yardımcısı Mükremin Şahin, DQTK Genel Sekreteri Namık Kemal Bayar ve Fethi Kurtiy Şahin, Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) DQTK Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Bakkallı, Kanada’dan DQTK Yönetim Kurulu Üyesi Rüstem İrsay, Polonya’dan DQTK Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Useinov katılırken, Ukrain heyetinden ise Dünya Ukrainler Kongresi Başkanı Paul Grod, Dünya Ukrainler Kongresi Başkan Yardımcısı Serhiy Kasyanchuk, Dünya Ukrainler Kongresi Yetkili Müdürü Mariya Kuriyanova ve Amerikan Ukrainler Kongresi Komitesi Üyesi Andrij Donriansky yer aldı.

TOPLANTIDA ORTAK ÇALIŞMA KARARI ALINDI

Yapılan toplantı 1,5 saat sürdü ve ortak çalışmalar konusunda karşılıklı görüş alış verişi gerçekleştirildi. Toplantıda yapılacak çalışmaların sürekliliği amaçlanarak bir yol haritası üzerine duruldu.


DÜNYA KIRIM TATAR KONGRESİ
Dünya Ukrain Kongresi
video konferans
Bunlara da bakın: