Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile Merkel'in Kıyiv'deki görüşmesi başladı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Ağustos 2021, 14:14
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Ağustos 2021, 14:14

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kırım Platformu öncesi Ukrayna’ya ziyaret gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile Merkel arasında Kıyiv’deki görüşme başladı.

Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile Kırım’ın Rus işgalinden kurtarılması amacıyla uluslararası çabaları birleştirmek için Ukrayna tarafından oluşturulan Kırım Platformu arifesi Ukrayna’ya ziyarette bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında Kıyiv’deki görüşme bugün başladı.

MERKEL, KIRIM PLATFORMUNA KATILACAK MI?

Ukrayna Cumhurbaşkanlığının bildirdiğine göre; Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, misafiri Almanya Başbakanı Angela Merkel’i Cumhurbaşkanlığı sarayında karşıladı. İki ülkenin heyetleri temsilen hazır bulundu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında yüz yüze formatta gerçekleştirilen görüşmelerin ardından, medya temsilcileriyle bir toplantı yapılması ve müzakerelerin genişletilmiş formatta devam etmesi planlanıyor.
Kıyiv’de yarın Kırım Platformu çerçevesinde gerçekleşecek etkinliklerde Angela Merkel’in yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.