Zincir marketlerde tanzim ürünü satışı başlıyor

Ekonomi
Mehmet Berk Yaltırık
26 Mart 2019, 15:05
Mehmet Berk Yaltırık
26 Mart 2019, 15:05

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün Salihli Ziraat Odası’nda “Çiftçi Buluşması” etkinliği öncesinde düzenlediği basın toplantısında, tanzim satış noktalarına ve sebze meyve fiyatlarına etkisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere yurt çapında 110 noktada tanzim satışların başlatıldığını ifade eden Pakdemirli, bu satışların kısa sürede hızlı bir netice vererek sebze meyve fiyatlarını yüzde 40-50 gerilettiğini ifade etti.

Anadolu Ajansjı’nın aktardığına göre tanzim satış konusunda yeni bir adımın daha atılacağını duyuran Bakan Pakdemir, “Artık tanzim satış noktaları haricinde zincir mağazalara da mal tedarikini Tarım Kredi Kooperatifleri vasıtasıyla yapmaya başlıyoruz. Migros, Carrefoursa, A101, Şok ve BİM’in toplamda 16 bin şubesinde aynı tanzim satış koşullarıyla bu ürünler satışa sunuluyor olacak. Hızlı bir şekilde bu konuda da netice bekliyoruz. Tüketicilerimizin kaliteli ve ucuz sebze ve meyveye ulaşması anlamında alınmış önemli bir karardır.” diye kaydetti.