Zelenskiy, yurt dışında yaşayan Ukraynalılar için dönüş programını başlattı

04 Aralık 2019, 14:13

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy “Geri dön ve kal” programının başladığını duyurdu. Program kapsamında, yurt dışında yaşayan Ukraynalıların geri dönmesi ve ülkede kalmaları için koşullar yaratılacak.

Programda gerçekleştirilmesi planlanan ilk aşama, geri dönenlerin kendi işleri için faiz oranları yüzde 5, yüzde 7 ve yüzde 9 olan uygun fiyatlı krediler sağlamak. Cumhurbaşkanı Zelenskiy’in konuya ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Yüzde 5 kredi miktarı 1,5 milyon grivna olacak. En az iki iş yeri yaratacak mevcut veya yeni bir işletme için faiz oranı yüzde 5, yeni iş yeri yaratmayan ve 25 milyon grivna gelir ile faaliyet gösteren yeni veya mevcut işletme için faiz oranı yüzde 7. Ancak, işe kabul ettiğiniz her yeni bir çalışan için faiz oranı yüzde 0,5 azalır. 25 ile 50 milyon arasında geliri olan şirketler için faiz oranı yüzde 9 olacak” deniliyor. 

Володимир Зеленський анонсував запуск програми «Повертайся і залишайся»

Володимир Зеленський анонсував запуск програми «Повертайся і залишайся», спрямованої на створення умов, що сприятимуть поверненню українців, які наразі проживають за кордоном. Крім того, програма покликана зупинити тих, хто прагне покинути Україну у пошуках кращої долі.Перший етап реалізації програми – забезпечення доступних кредитів для власної справи під 5%, 7% та 9%.

Опубліковано Офіс Президента України Вівторок, 3 грудня 2019 р.
Ekonomi
Ukrayna
Volodımır Zelenskiy
Bunlara da bakın: