Zelenskıy: Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş seviyede

21 Ekim 2020, 10:06


Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna Parlamentosunda yaptığı konuşmada, Türkiye-Ukrayna ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, “Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş bir seviyede.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, dün Ukrayna parlamentosunda açıklamalarda bulundu. Orduyu güçlendirmeye önem verdiklerine dikkat çeken Zelenskıy, “Türkiye ile korvetler, motorlar, silahlı insansız hava araçları ve hava savunma sistemleri üreteceğiz.” dedi.

Öte yandan Zelenskıy, uluslararası arenada pek çok ülkeyle ilişkilerin geliştiğini ifade ederek “Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş bir seviyede.” diye konuştu.

UKRAYNA, TÜRKİYE’DEN SİHA ALMIŞTI

Ukrayna, Türkiye’den geçen sene 6 Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve 3 yer kontrol istasyonu satın almıştı. Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspetseskport Genel Müdürü Vadim Nozdriya, Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının Ukrayna’da ortak üretimiyle ilgilendiklerini, Ukrayna ordusunun 48 ortak üretim SİHA satın almayı planladığını bildirmişti.

Türkiye
Ukrayna
ukrayna türkiye ilişkileri
Bunlara da bakın: