Zelenskiy: "Ukrayna'da kumarhaneleri yasallaştıracağız"

08 Ağustos 2019, 12:57

İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Ukrayna İş Forumunda konuşan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy, Ukrayna’da kumarhanelerin yasallaştırılacağını ifade etti.

Forumda yaptığı konuşma sırasında Zelenskiy, “Kumar oyunlarını yasallaştıracağız, özellikle beş yıldızlı otellerde kumarhaneler çalışmaya başlayacak bu da Karadeniz bölgesindeki turizmin gelişimini teşvik edecek. Biz birlikte büyümek istiyoruz; bu yüzden Türk şirketlerini rakip olarak değil ortak olarak görmek istiyoruz.” diye kaydetti.

İKİ ÜLKE ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Cumhurbaşkanı Zelenskiy’nin huzurunda, Türkiye Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi ile Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası arasında ikili iş konseyi çerçevesinde iş birliği anlaşması da imzalandı.

Türkiye Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi Başkanı Nail Olpak ile Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gennadiy Çijikov, 1991 yılında İstanbul’da imzalanan iş birliği sözleşmesinin bir uzantısı olan anlaşmayı imzaladı.

Anlaşmanın Ukrayna ile Türkiye arasındaki ikili ticari iş birliğini geliştirmeyi ve İş Konseyi’nin Ukrayna ve Türkiye taraflarındaki faaliyetlerini güçlendirmeyi amaçladığı belirtiliyor.

İstanbul’da bugün Türkiye-Ukrayna İş Forumu düzenleniyor. Foruma Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy de katıldı.

kumarhane
Ukrayna
Volodımır Zelenskiy
Bunlara da bakın: