Zelenskiy: Herson bölgesi başarılı olursa Kırım bize daha hızlı geri dönecektir

Güvenlik
Anife Bilal
20 Ağustos 2020, 16:12
Anife Bilal
20 Ağustos 2020, 16:12

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy, çalışma ziyareti kapsamında Ukrayna’nın Herson bölgesinde incelemelerde bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Ukrayna’nın Herson kentinde bir dizi sosyal tesiste tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Zelenskiy’in bölgede “Büyük İnşaat” isimli ulusal program çerçevesinde gerçekleşen altyapı ve sosyal tesislerin inşaatlarını incelediği bildirildi.

ZELENSKİY, HERSON’DA AÇILIŞ TOPLANTISINA KATILDI

Ayrıca Zelenskiy, Herson Bölgesinin Geliştirme Stratejisi’nin tanıtım toplantısına katıldı. Tanıtım sırasında konuşma yapan Ukrayna Cumhurbaşkanı, “Herson bölgesi her şeye sahip. Bu bölge, Ukrayna güneyinin elması olabilir. Bu bir hayal değil, bizim görevimiz. Çok yakınımızda Ukrayna’ya ait Kırım bulunuyor ve o mutlaka bize geri dönecektir. Eminim ki, yakınında başarılı, refah Herson bölgesi olduğunda bu geri dönüş daha hızlı gerçekleşecektir.” ifadelerini kullandı.

Bunun dışında Cumhurbaşkanının yerel işletmeleri ziyaret ederek üretim tesislerini inceleyeceği ve tesis çalışanlarıyla görüşeceği belirtildi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Kırım Daimi Temsilcisi Anton Korineviç’in de Zelenskiy’in Herson bölgesi ziyaretine eşlik ettiği kaydedildi.