Zelenskiy: Hayalim THY seviyesinde ulusal hava yolu şirketi kurmak

Bilim ve Teknoloji
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Nisan 2020, 15:23
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Nisan 2020, 15:23

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy, Ukrayna’da Türk Hava Yolları seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurma hayali olduğunu söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukrayna 24 adlı kanalda yayınlanan mülakatta, Ukrayna’da yeni bir ulusal hava yolu şirketi kurmaya yönelik planlarını açıkladı.

ZELENSKİY: SON YILLARDA BURADA TEK BİR UÇAK ÜRETİLMEDİ

Zelenskiy, Ukrayna merkezli Antonov şirketinin büyük ve çok sayıda istihdam sağlayan bir şirket olduğuna işaret ederek, “Ancak son yıllarda burada tek bir uçak üretilmedi. Uçakların neden iç hatlarda kullanılmadığını anlamıyorum.” dedi.

“HAYALİM THY SEVİYESİNDE MODERN BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ KURMAK”

Zelenskiy, Antonov tarafından üretilen uçakların daha fazla kullanılması gerektiğini vurgulayarak, “Öncelikle devlete ait bir hava yolu şirketi kurmamız gerekiyor. Bu benim hayalim; Türk Hava Yolları (THY) seviyesinde modern bir hava yolu şirketi kurmak.” diye konuştu.

Ukrayna devletinin söz konusu proje için bütçe ayırmaya hazır olduğunu kaydeden Zelenskiy, “Ulusal hava yolu şirketini kurduktan sonra Antonov şirketimize sipariş verip çok sayıda istihdam yaratacağız.” dedi.