Zelenskıy'den Türkiye ve Erdoğan ayrıntısı içeren yeni yıl mesajı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Ocak 2021, 12:29
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Ocak 2021, 12:29

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy, görüntülü bir mesajla yeni yılı kutladı. Ukrayna’nın Türkiye’yle olan stratejik ortaklığına değinilen kutlama mesajı videosunda Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yer verildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy, paylaştığı görüntülü mesajla vatandaşlarının yeni yılını kutladı. 2020’de Ukrayna’nın dostluğunu pekiştirdiği ve stratejik partner olduğu ülkelere dikkat çekilen videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yer aldı.
Zelenskıy vatandaşlarının yeni yılını kutladığı görüntülü mesajda, “2020’de utandığımız şeyler de gururlandığımız şeyler de oldu. Unutmak istediklerimiz de unutamayacaklarımız da yaşandı” dedi.

KUTLAMADA TÜRKİYE VE ERDOĞAN AYRINTISI

Ukrayna’nın 2020’de bazı ülkelerle dostluk ilişkilerini daha ileriye taşıdığına, kimileriyle de stratejik ortak olduğuna dikkat çeken Zelenskıy’nın bu sözleri sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntüsü de ekrana geldi. Diğer yandan videoda Polonya, İngiltere, ABD, Fransa, Almanya ve Kanada liderlerine de yer verildi.

Ukrayna Devlet Başkanlığından daha önce yapılan açıklamada, Ukrayna’nın en önemli stratejik partnerlerinin ABD, Almanya, Fransa, Polonya ve Türkiye olduğu bildirildi.