Yüz yüze eğitim kapsamında PCR testleri ücretsiz yapılacak

Eğitim
Ozan Barış Erim
20 Ağustos 2021, 09:46
Ozan Barış Erim
20 Ağustos 2021, 09:46

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından, aşı olmayanlarda PCR testi isteneceğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, devlet hastanelerinde zorunlu PCR testlerinin ücretsiz yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kabine Toplantısının ardından koronavirüs aşılarına ilişkin açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında, aşı olmayanlarda PCR testi isteneceğini belirtti. Erdoğan’ın açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca devlet hastanelerinde zorunlu PCR testlerinin ücretsiz yapılacağını ifade etti.

PCR TESTİ ZORUNLU HALE GELİYOR

Buna göre, 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırması istenecek. Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve üniversite çalışanları düzenli PCR testi yaptıracak. Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulaması devreye alınacak. Uçak ve şehirler arası otobüs yolculuğu için zorunlu PCR testi uygulaması devreye alınacak.