Yunanistan Milletvekili Kanelli, Fransa'ya güvenmekle hata yapıldığını söyledi

07 Eylül 2020, 12:24

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Milletvekili Liana Kanelli, ülkesindeki bir televizyon programına konuk alarak açıklamalarda bulundu. KKE Milletvekili Kanelli, Doğu Akdeniz konusunda Fransa’ya güvenmenin hata olduğunu belirtti.

KKE Milletvekili Liana Kanelli, 6 Eylül 2020’de katıldığı bir televizyon programında, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz politikasını eleştirdi. Kanelli, Fransa’ya güvenmenin hata olduğunu ifade ederek,“Kimse bizi sevdiği için Yunanistan’a gelmiyor. Yunan çıkarları için ölmüyor” dedi.

 “KİMSE BİZİM İÇİN BURAYA GELMEDİ”

Kanelli, geçmişte Fransa Cumhurbaşkanının Yunanistan’ı ziyaret etmesi için gösterilen çabayı hatırlatarak, “Bazıları Yunanistan-Fransa ittifakı sloganını atıyor. Zamanında Fransa Cumhurbaşkanı Giscard d’Estaing’ın buraya gelmesi için önündeki ağaçları kesiyorduk. Kimse bizim için buraya gelmedi, Libya’ya gitmeyi tercih ederler ancak bizim için buraya gelmezler. Kimse bizi sevdiği için Yunanistan’a gelmiyor. Yunan çıkarları için ölmüyor.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE BÖLGESEL BİR SÜPER GÜÇ”

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin çıkarlarına sahip çıkan stratejik akıl olduğunu dile getiren Kaneli, “Türkiye bölgesel bir süper güç” dedi.

Doğu AKDENİZ
Fransa
Türkiye
Yunanistan