Yunanistan'da "ırkçılık virüsü": Batı Trakya Türklerine koronavirüs üzerinden çirkin saldırı!

26 Mart 2020, 17:23

Türk ve İslam karşıtı ırkçı açıklamalarıyla gündeme gelmeyi adet haline getiren Yunanistan’ın faşist parti başkanı
Kiriakos Velopulos, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs şartlarında bile ırkçı söylemlerini devam ettirdi. Koronavirüs ve karantina üzerinden yine Türk azınlığı ve Türkiye’yi hedef aldı.

Millet Gazetesi’nin haberine göre, Yunanistan’daki “ırkçılık virüsü” vakalarından olan aşırı sağcı Yunan Çözümü (Elliniki Lisi) Partisi Başkanı Kiriakos Velopulos, İskeçe’nin dağlık bölgesinde Türklerin yaşadığı Mustafçova’ya bağlı Türk köyü Şahin’in, koronavirüs nedeniyle karantinaya alınmasından sonra Şahin köyünde yaşayan Türk soydaşları hedef gösteren alçakça bir tweet paylaştı.

“ANKARA’NIN CASUSLARI”

Batı Trakya’daki Türk azınlık varlığını bir türlü hazmedemeyen ve bu yüzden çılgına dönen ırkçı Velopulos, Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Şahin köyünün koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alınması haberinden kısa bir süre sonra yaptığı paylaşımda, Şahin’de Ankara’nın casuslarının yaşadığını iddia etti.

Türk azınlığın asimilasyon politikalarına karşı verdiği yiğitçe Türklük mücadelesi yüzünden kuduran Velopulos, karantinayı fırsat bilerek Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Şahin karantinada!!! Orada, Türkiye’ye girip çıkan Ankara’nın casusları yaşıyor! Bir de Erdoğan’ın Türkiye’sinde olanları düşünün!” ifadelerine yer verdi.

Batı Trakya Türkleri
ırkçılık
Yunanistan
Bunlara da bakın: