Yujnıy Belediyesinden Kemer Belediyesine ziyaret

Haberler
Anife Bilal
07 Ocak 2020, 17:31
Anife Bilal
07 Ocak 2020, 17:31

Ukrayna’nın Odesa İline bağlı Yujnıy (Yuzhny) ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Vyaçeslav Şayakubov (Vyacheslav Shayakubov) Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Yujnıy Belediye Başkan Yardımcısı Şayakubov’un Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile yaptığı görüşmeye Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, meclis üyesi Ferhan Fidan ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Temsilcisi Ayşegül Zeybek Uçar da katıldı.

Yujnıy Belediye Başkan Yardımcısı Şayakubov’u, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Topaloğlu, iki ilçe belediyesi arasında uzun zamandır var olan dostluğun her geçen yıl katlanarak arttığına dikkat çekerek, “Dostluğumuzu pekiştirmek için ortak projelerde yer almamız lazım. Bu sayede iki ilçe arasında ve belediye arasında daha çok kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunabiliriz. Turizmi pekiştirmek ve turizm sektörüne katkı sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANLARI KEMER’E GELİYOR

Kardeş şehirlerin belediye başkanları toplantısının 8-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Kemer’de gerçekleştirileceğini de hatırlatan Başkan Topaloğlu, “7 ülkenin kardeş şehir belediye başkanları toplantısı Kemer’de yapılacak. Daha önce Çin ziyaretimizde bu konuyu gündeme getirerek toplantının Kemer’de yapılması talebini iletmiştik ve kabul edilmişti. Toplantının ilk günü turizm ve turizm sektörüne yapılabilecek katkılar ve projeler hakkında bir toplantı yapılacak. İkinci gününde ise tur acenteleriyle birebir toplantılar yapılacak. Çok verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Kemer için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KEMER TURİZM KONUSUNDA BİR NUMARA

Ukrayna’da yılbaşı tatili olduğu için ziyaretinin resmi değil, dost ziyareti olduğunu söyleyen Şayakubov Yujnıy’ın bazı konularda projelere ihtiyacı olduğunu anlatarak, “Kemer turizm konusunda bir numara. İşbirliğimiz hem ticaret hem de turizm konusunda devam edecek. Kendi ilçemizde bazı projeler yapmayı düşünüyoruz. Turizm konusunda da sizden yardım istiyoruz. Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri Kemer. Bu konuda tecrübeli olduğunuz için sizden destek bekliyoruz” dedi.

Şayakubov ziyaret sonrası Topaloğlu’na çeşitli hediyeler verdi. Topaloğlu da Şayakubov’’a Kemer tablosu hediye etti.