YTB'nin yurt dışı vatandaşlar burslarına başvurularında son 10 gün

Güncel
Ömer Cihad Kaya
06 Ağustos 2021, 15:24
Ömer Cihad Kaya
06 Ağustos 2021, 15:24

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşları desteklemek ve başarılı gençleri ödüllendirmek amacıyla başlattığı burs programlarına başvurular tamamlanıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), burs programlarına başvurular devam ediyor. YTB’nin yurt dışında yaşayan vatandaşların eğitim, kültür ve akademik hayatlarına katkı sağlamak amacıyla başlatılan burs programına başvurularda son 10 güne girildi.

YTB'nin yurt dışı vatandaşlar burslarına başvurular devam ediyor

YTB’NİN BURS PROGRAMLARINA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

YTB’nin bu yıl farklı alanlarda ilan ettiği burs programlarına ise başvurular kapsamında, yurt dışındaki çocuk yaştaki vatandaşlara ana dillerini ve kültürünü öğretecek insan kaynağının oluşmasına katkı sağlamak amacıyla “Yurt Dışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Burs Programı” açılmıştı.

Programa yurt dışında oturum hakkına sahip 40 yaşından gün almamış Türk vatandaşları, mavi kartlılar ve çifte vatandaşlar başvurabilecek. Başvurusu kabul edilen adaylar aldıkları eğitimlerin ardından yaşadıkları ülkelere giderek Türkçe’nin ve Türk kültürünün öğretilmesinde çalışmalar yürüten kurumlarda önemli rol oynayacak.