YTB’nin Ramazan yardımları, Ukrayna'nın Kırım sınırında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Güncel
E. K.
11 Mayıs 2021, 13:54
E. K.
11 Mayıs 2021, 13:54

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının Ramazan ayı çerçevesindeki gıda yardımları, Ukrayna’nın Kırım’a sınır bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) gıda yardımları, Kırım Derneği Genel Merkezi ve Hayat Vakfı (Fond Hayat) aracılığıyla Ukrayna’nın Kırım’a sınır bölgeleri olan “Geniçesk (Cenişke), Çongar, Ortakuyu (Partizan), Yüzkuyu (Frunze), Novoolekseyevka, Sarıbolat, Topraq, Arabat, Çoqraq” Kırım Tatar yerleşim yerlerinde dağıtıldı.

Kırım Derneği Genel Merkezinin bildirdiğine göre, Türkiye’den bir hayırseverin göndermiş olduğu un çuvalları da gıda paketleri ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

RAMAZAN YARDIMLARI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTI

Muhtevası 16 kilodan oluşan 420 paketin tamamının dağıtımının arefe günü akşamına kadar tamamlanacağı bildirildi.

Kırım Derneği Genel Merkezi tarafından Kırım’ın içerisinde de fitre, zekât, fidye ve gıda yardımları dağıtımının devam ettiği belirtilirken, çalışmanın arefe günü gece 24.00’e kadar süreceği, fitre ve fidyelerin dağıtımının tamamlanacağı ifade edildi. Zekât kabulü ve dağıtımlarının ise bayramdan sonra da sürdürüleceği aktarıldı.