YTB duyurdu: Yurt dışından gelen vatandaşlar için 14 gün karantina uygulaması kalktı

12 Haziran 2020, 11:31

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve Türkiye’de tatil yapacak olan vatandaşlar için uygulanan 14 gün evde gözetim kuralının kalktığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, esnetilen koronavirüs tedbirlerinin kaldırılması kapsamında, her yıl yaz aylarında Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gelen yurt dışındaki vatandaşların kullandığı transit geçişlerin açılacağı ve vatandaşların seyahatlerini rahatlıkla yapmaları için birtakım çalışmaların hayata geçirileceği öğrenildi.

SEYAHAT EDEN VATANDAŞLARIN, 14 GÜN KARANTİNA ŞARTI KALKTI

YTB Başkanı Abdullah Eren, yaz aylarında yola çıkan vatandaşların Türkiye’ye geliş gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat etmelerini sağlamak için YTB tarafından başlatılan “Sıla Yolu Projesinin bu yıl yine gerçekleştirileceğini vurgulayarak, şu ifadeleri aktardı:

“Bu yaz Türkiye’ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama olacağını söylemiş, bu hafta Kapıkule’de mevcut uygulamaları da incelemiştik. Bu kapsamda, ’14 Gün Evde Gözetim Uygulaması’ kalktı. Bu yıl da yaz izin döneminde YTB olarak memleket yoluna düşen vatandaşlarımızın yanında olacağız.”

14 gün karantina
YTB
yurt dışı