YTB'den yurt dışında yaşayan Türklere videolu çağrı

31 Mart 2020, 16:40

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB), bir video ile yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında evde kalın çağrısı yaptı.

YTB tarafından hazırlanan bir video ile yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerine yönelik bulundukları ülkelerde evlerinden çıkmamaları çağrısı yapıldı.

“EVDE KAL, HAYATTA KAL”

“Evde Kal Hayatta Kal” sloganıyla hazırlanan videoda, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların alacakları basit tedbirlerle Kovid-19 salgınından korunabileceklerine dikkat çekildi. Vatandaşlara bulundukları ülkelerdeki resmi uyarılara titizlikle uymaları, zorunlu haller dışında evden çıkmamaları, kalabalık ortamlardan uzak durmaları çağrısının yer aldığı videoda, ileri yaştaki vatandaşların evde kalmasının hayati önem taşıdığı da vurgulandı.

Videoda, yurt dışındaki vatandaşlara, sosyal mesafe ve tüm hijyen kurallarına dikkat etmeleri, hasta yoğunluğu nedeniyle zorunlu kalmadıkça sağlık kuruluşlarına gitmemeleri ve sağlık için sadece resmi açıklamaları takip etmeleri de tavsiye edildi.


Evde Kal Çağrısı
YTB
Bunlara da bakın: