YTB'den "Diaspora Covid-19 İş Birliği ve Destek Programı"

31 Mayıs 2020, 20:45

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde başlatılan “Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programı”tamamlandı. Program ile yaklaşık 200 bin kişiye yardım eli uzatıldı.

YTB’nin resmi sitesinden “Diaspora Covid-19 İş Birliği ve Destek Programı”nın tamamlandığına ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada programın, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları ve onların kurduğu sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle başarılı şekilde gerçekleştirildiğine değinildi.

YTB BAŞKANI EREN: “200 BİN KALBE DOKUNDUK”

YTB Başkanı Abdullah Eren, sivil toplum kuruluşlarının programı desteklemesi sayesinde 200 bin kişiye yardım ulaştırıldığını ifade etti.

Yeni tip koronavirüs salgınına karşı yürütülen küresel mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla ve gönüllü faaliyetlere destek olmak üzere başlatılan YTB Diaspora Covid-19 Destek ve İş Birliği Programın başvurularının sona erdiğini duyuran Eren, “Katkı sunduğumuz 70’e yakın projeyle yaklaşık 200 bin kalbe dokunduk.” dedi.

21 ÜLKE VE 85 ŞEHİRDEN BAŞVURU ALINDI

Eren, salgın (pandemi) nedeniyle düzenlenen programa, 21 ülke ve 85 şehirden başvuru alındığını ifade ederek, başvurular arasından 70’e yakın projeye destek verildiğini aktardı.
YTB Başkanı Eren şunları kaydetti:

“Yurt dışındaki STK (Sivil Toplum Kuruluşları)’larımızla iş birliği halinde yürütülen bu projeler sonucunda Türk vatandaşı, mavi kartlı ve yerel halktan yaklaşık 200.000 kişiye çeşitli destekler sunulmuştur. Salgın süresince bizlerle iş birliği içinde vatandaşlarımıza yardım elini uzatan STK’larımız ve Türk diasporasının değerli mensuplarına teşekkür ediyor, yurt dışında salgın nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

Diaspora Covid-19 İş Birliği ve Destek Programı
KORONAVİRÜS
YTB
Bunlara da bakın: