YTB'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Güncel
Ömer Kaya
15 Temmuz 2019, 16:07
Ömer Kaya
15 Temmuz 2019, 16:07

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne ilişkin bir mesajı yayımlandı.

Mesajda, “Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuşlardır. Son darbe girişiminde görüldüğü gibi sapkın bir dini inanışa dayanarak askeri bir diktatörlük kurmak isteyen FETÖ, amacına ulaşmak için hiçbir sınır, ilke ve kural tanımamaktadır. 15 Temmuz’daki girişimde silahsız masum insanları doğrudan öldürmeye yönelik saldırılarda bulunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

FETÖ, DEAŞ ve Boko Haram gibi İslamcı terör örgütlerine karşı birlikte mücadele edilmesinin  gerekli olduğunu bildiren mesajda ayrıca, Yurt dışındaki vatandaşlarımızın, kardeş toplulukların, demokrasiye, milli iradeye, insan haklarına ve özgürlüklere saygılı tüm uluslararası kuruluşların ve bireylerin, milletimizin şanlı direnişine verdiği destek unutulmayacaktır. Türkiye’de, yurt dışında vatandaşlarımızın bulunduğu ülkeler ile soydaş ve akraba topluluklarımız arasında 15 Temmuz tarihi her yıl Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak hatırlanmaktadır.” denildi.