YTB Başkanı Eren'den Emine Ceppar'a tebrik mesajı

11 Haziran 2020, 10:43

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atanan Emine Ceppar için tebrik mesajı yayımladı.

Eren, Twitter hesabı üzerinden yayımladığı mesajda, “Geçen yıl Kırım Tatar Sürgünü’nün 75. yılı için düzenlediğimiz özel programda da misafir etmiştik Emine Dzheppar Hanımı. Kendisine görevinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

EMİNE CEPPAR, UKRAYNA DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI OLDU

Eski Ukrayna Enformasyon Politikaları Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Ukrayna Bakanlar Kurulunun 10 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen toplantısında, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Yeni görevine atanmasından sonra QHA’ya özel açıklamalarda bulunan Ceppar, yeni görevinin Kırım Tatarları için önemli projeleri gerçekleştirme açısından iyi bir fırsat olduğunu belirterek, “İlk önce bu görev benim için, hem Ukrayna hem de Kırım Tatarları bakımından önemli olan projelerin gerçekleştirilmesi yolunda çok iyi bir fırsat. Tabii ki görevimin en önemli kısmı Kırım olacak. Bu nedenle uluslararası iletişim platformu kurmak istiyoruz. Bu platform, Kırım’ın işgali ve sonuçları, güvenlik, yaptırımlar ve insan hakları da dahil olmak üzere Kırım ile ilgili politikaları ve bu kapsamda uluslararası koordinasyon konuları üzerinde çalışacak.” diye konuştu.

Abdullah Eren
Emine Ceppar
Bunlara da bakın: