ABD'den terör örgütü YPG'ye yüzlerce tırlık sevkiyat!

Güncel
_QHA Ankara
23 Nisan 2019, 10:29
_QHA Ankara
23 Nisan 2019, 10:29

ABD, Suriye’deki terör örgütü YPG/PKK’nın işgal ettiği Deyrizor’a yaklaşık 200 tırlık bir sevkiyat gerçekleştirdi.

Yerel kaynaklar, tırlarda yapı malzemesi ve iş makineleri bulunduğu ve YPG/PKK işgalindeki yerleşimlerin idari yönetimlerine iletileceğini aktardı.

ABD, bu tırları önceki gün Irak-Suriye sınırındaki Semelka sınır kapısından terör örgütü YPG/PKK bölgesine soktu.

İDARİ YÖNETİME VERİLECEK

AA’da yer alan habere göre kaynaklar, tırların Deyrizor’daki Ömer petrol sahasına ulaştığını, burayı merkez olarak kullanarak farklı noktalara dağıtım olacağını söyledi. Malzeme ve makinelerin YPG/PKK işgalindeki yerleşimlerin idari yönetimlerine iletileceği öğrenildi.

TÜNEL KAZMAK İÇİN KULLANILABİLİR

Bölgedeki yerel kaynaklar, YPG/PKK’nın iş makinelerini tünel kazma faaliyeti için kullanabileceğine de dikkati çekti. Örgüt, Türkiye sınırı hattında, batıdan doğuya doğru Münbiç, Aynularab (Kobani),Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye’de de söz konusu faaliyetini sürdürüyor.

SURİYE’NİN ÜÇTE BİRİ ELLERİNDE

YPG/PKK, ABD desteğiyle terör örgütü DEAŞ’ı şubat ortasında Deyrizor’dan çıkardıktan sonra, bu kenti de işgal etmişti. Ancak ABD buna rağmen YPG/PKK’ya Hummer marka dört çeker araçlar ve tankerler içeren sevkiyatlarına devam etmiş, son olarak 2 Nisan’da 100 civarında tır örgütün işgal bölgesine girmişti. Örgüt halihazırda Suriye topraklarının üçte birini işgalinde tutuyor.