Yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio'dan Ukrayna'ya rekor bağış

Güncel
Manas
11 Mart 2022, 02:35
Manas
11 Mart 2022, 02:35

Hollywood’dan Ashton Kutcher, Mila Kunis, Blake Lively gibi isimlerin ardından; Ukrayna kökenli ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio’dan da Rusya’nın işgali altındaki Ukrayna’ya destek geldi. DiCaprio, Rusya’nın işgali karşısında mücadele veren Ukrayna’ya 10 milyon dolar bağışladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı devam ederken gösteri dünyasından Ukrayna’ya bağışlar gelmeye devam ediyor. Bu süreçte pek çok ünlü isim, savaş mağdurları için bağış yardımında bulunuyor.

Dünyaca ünlü ağır sıklet dünyabşampyonu Oleksandır Usık, Lomaşenko gibi boksörler eline silah alarak Ukrayna ordusuyla birlikte mücadele veriyor. Öte yandan Avrupa Liglerinde ter döken Ukraynalı ünlü futbolcular da ülkesi için rekor destek vermeye devam ediyor.

Uluslararası Visegrad Fonu, yıldız oyuncu Leonardo DiCaprio’nun Ukrayna için yaptığı 10 milyon dolarlık bağışı duyurdu. Oscar ödüllü yıldız Leonardo DiCaprio’nun büyükannesinin Odesa doğumlu olduğu, 1917 yılında Ukrayna’dan Almanya’ya göç ettiği, burada da annesinin doğduğu biliniyor.

Leonardo DiCaprio'dan Ukrayna'ya rekor bağış