Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu başladı

03 Eylül 2020, 11:09

İçişleri Bakanlığı, Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarınca, 1022 personelin katılımıyla “Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu” başlatıldığını duyurdu.

Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığından 3 Eylül 2020 tarihinde yapılan açıklamada, “Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarınca, 1022 personelin katılımıyla ‘Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu’ başlatıldı. Yıldırım operasyonları kapsamında bugüne kadar 38 terörist etkisiz hale getirildi” ifadeleri kullanıldı.

38 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığının yayımladığı açıklamadayer alan ifadeler şöyle:

“Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarınca Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu başlatıldı.
Operasyonda Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.022) personel, (72) operasyonel tim görev alıyor.
Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7-8) operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi, 22 işbirlikçi yakalandı, 80 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Yıldırım Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu
Bunlara da bakın: