Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Güncel
Ozan Barış Erim
14 Aralık 2020, 20:24
Ozan Barış Erim
14 Aralık 2020, 20:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, 4 saat sürdü. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık perşembe saat 21’den 4 Ocak saat 5’e kadar kesintisiz uygulanacaktır” dedi.

ESNAFA HİBE DESTEK ÖDEMESİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa verilecek kira desteği ile ilgili, “Hibe şeklinde vereceğimiz doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacaktır. İş yeri kira olan esnafımıza 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız” dedi.