YHT sefer sayısı 20'ye çıkarılıyor

05 Haziran 2020, 16:38

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinin yetersizliği nedeniyle artan talepler doğrultusunda 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren 4 adet daha tren sefere konularak, toplam YHT adetinin 16’dan 20’ye çıkartıldığını duyurdu.

YHT sefer sayısı 8 Haziran Pazartesi 2020 tarihinden itibaren 16’dan 20’ye çıkacak. Ankara-İstanbul seferlerine yeni duraklar eklendi.

HES KODU ALANLAR BİNEBİLİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle ara verilen YHT seferlerinin, 28 Mayıs’ta Ankara-İstanbul seferi ile başlatıldığını anımsatarak, “Salgına karşı Türkiye büyük bir başarıya imza attı. Trenlerimiz de şu anda yarı kapasite ile hizmet veriyor. HES (Hayat Eve Sığar) kodu almış vatandaşlarımız bu tren seferleri ile seyahat ediyor.” dedi.

16 YHT SEFERİ YETERSİZ KALDI, 20’YE ÇIKARILDI

Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya ve Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 YHT seferinin yapıldığını ancak vatandaşların yoğun taleplerine yetmediğinin altını çizdi.

Bakan Karaismailoğlu söz konusu seferlerin Bilim Kurulunun belirlediği önlemlerle düzenlendiğine vurgu yaparak, “Yarı kapasite ile çalışan YHT hatlarımıza vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine sefer sayılarımızı artırmaya karar verdik. Bu nedenle vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 8 Haziran 2020 tarihinden başlamak üzere Ankara-Söğütlüçeşme-Ankara arasında 4 adet daha tren sefere konularak toplam YHT adedini 16’dan 20’ye çıkartıyoruz.” dedi.

YENİ DURAKLAR EKLENDİ

Ayrıca, yüksek hızlı trenlerin salgın nedeniyle duruş yapmadığı Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze ve Bostancı istasyonlarında durmaya başlayacağı bilgisini de ekledi.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu
Bunlara da bakın: