Voleybol erkeklerde şampiyona heyecanı başlıyor

12 Eylül 2019, 14:37

Filede Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası heyecanı bugün başlıyor.

31.si gerçekleşecek olan Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’na Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda ev sahipliği yapacak.

Avrupa voleybolunun milli takım düzeyinde en büyüğünün belirleneceği tunuvada ilk maçlar bugün saat 15:30’da başlıyor. Türkiye’nin de katılacağı 2019 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda 24 takım ter dökecek.

Takım sayısının 16’dan 24’e yükseltildiği turnuvada, altışar ekipten oluşan grupları ilk 4 içinde tamamlayanlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak. Bu turdan itibaren müsabakalar, tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

AY-YILDIZLI TAKIMIN İLK MÜCADELESİ RUSYA İLE

Yarı final maçlarından biri Fransa’nın başkenti Paris, diğeri Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da, 3’üncülük ve final karşılaşması da yine Paris’te yapılacak. A Milli Erkek Voleybol Takımının Başantrenörlüğünü Nedim Özbey’in yapıyor. Ev sahibi ülkelerden Slovenya’nın yanı sıra son şampiyon Rusya ile Belarus, Finlandiya ve Kuzey Makedonya’nın bulunduğu C Grubu’nda mücadele edecek.

Grup karşılaşmalarını Ljubljana kentindeki Arena Stozice’de oynayacak ay-yıldızlılar, ilk maçında Rusya ile karşılaşacak.

TÜRKİYE’NİN MAÇ PROGRAMI

12 Eylül Perşembe:
15.30 Türkiye-Rusya
13 Eylül Cuma:
18.30 Kuzey Makedonya-Türkiye
15 Eylül Pazar:
21.30 Türkiye-Slovenya
17 Eylül Salı:
21.30 Türkiye-Belarus
18 Eylül Çarşamba:
21.30 Finlandiya-Türkiye

Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası
MİLLİ TAKIM
Bunlara da bakın: