Viyana'yı kana bulayan terörist DEAŞ sempatizanı çıktı!

03 Kasım 2020, 17:16

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gece gerçekleşen terör saldırısında 4 kişi hayatını kaybetti 15 işi yararlandı. Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, terör saldırısına ilişkin son gelişmeleri açıkladı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gece meydana gelen terör saldırısında ölü sayısı 4’e yükselirken, 15 kişi de yaralandı. Viyana Sağlık Kurumu Sözcüsü Christoph Mierau da saldırıda 15 kişinin yaralandığını, bunlardan 7’sinin durumunun ağır olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Nehammer bugün düzenlediği basın toplantısında, saldırıyı gerçekleştiren teröristin uzun namlulu silah kullandığını ve üzerinde sahte patlayıcı madde yüklü bir düzeneğin bulunduğunu belirterek, “Saldırgan terör örgütü DEAŞ sempatizanıydı. Şu an saldırgana ilişkin yoğun bir soruşturma sürüyor.” ifadesini kullandı.

SALDIRGAN TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ SEMPATİZANI ÇIKTI

İçişleri Bakanı Karl Nehammer basın toplantısında, “Dualarımız, terör saldırısında hayatını kaybeden 4 kurban ve aralarında bir güvenlik görevlisinin de bulunduğu 15 yaralıyla.” diye konuştu. Nehammer, halihazırda öldürülen teröristin uzun namlulu silah kullandığını ve üzerinde sahte patlayıcı madde yüklü bir düzeneğin bulunduğunu belirterek, “Saldırgan terör örgütü DEAŞ sempatizanıydı. Şu an saldırgana ilişkin yoğun bir soruşturma sürüyor.” dedi.

Avusturya
terör saldırısı
Viyana
Bunlara da bakın: