Van'da Yıldırım-10 Norduz operasyonu başlatıldı

08 Eylül 2020, 10:20

İçişleri Bakanlığı, Van’da Yıldırım-10 Norduz operasyonunun başlatıldığını bildirdi. Ayrıca yurt içinde terörü yok etmek için kararlılıkla sürdürülen Yıldırım operasyonları kapsamında bugüne kadar 46 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

İçişleri Bakanlığınca bugün, Van’da 1040 personelin katılımıyla “Yıldırım-10 Norduz” operasyonu başlatıldı. Bakanlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada, bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Van İl Jandarma Komutanlığınca “Yıldırım-10 Norduz Operasyonu”nun başlatıldığı belirtildi.

TERÖRÜN TAMAMEN YOK EDİLMESİ HEDEFLENİYOR

Operasyonda, Van İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 70 operasyonel timdeki 1040 personelin görev aldığı kaydedildi.

Açıklamada yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım 1-2-3-4-5-6-7-8-9 operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 46 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Öte yandan, 23 iş birlikçinin yakalandığı, 90 mağara, sığınak ve deponun imha edildiği, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği vurgulandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
Terörle Mücadele
Yıldırım-10 Norduz
Bunlara da bakın: