Uygur Hareketinden bayram kutlama mesajı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Mayıs 2020, 15:10
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Mayıs 2020, 15:10

Uygur Hareketi (Campaign For Uyghurs) Ramazan Bayramı’na ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı.

Uygur Hareketinin, Çin zulmü altındaki Uygur Türklerini de hatırlatarak dünyaya çağrı içeren Ramazan Bayramı tebrik mesajı şöyle:

“BASKI VE ZULME MARUZ KALAN UYGUR HALKINI HATIRLADIĞINIZ İÇİN…”

“24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı’nın ilk günü, bu mübarek zaman diliminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Uygur Hareketi (Campaign For Uyghurs) olarak bütün Müslüman Dünyası’nın Ramazan Bayramı’nı tebrik ederiz.

Bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle Ramazan’ın çok farklı yaşanmasına rağmen, her biriniz için bu ayın manevi terakkiyata vesile olmasını ümit ediyoruz. Ramazan Bayram’ının kutlanması yasak olan ve baskı ve zulme maruz kalan Uygur halkını hatırladığınız ve onları dualarınızı eksik etmediğiniz için sizlere teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.

“UYGUR KARDEŞLERİMİZİN ÇIĞLIKLARININ DUYURULMASI VE ONLARIN HAKLARINI SAVUNMASI…”

Bunu bir fırsat bilerek salih amellerin ve ibadetlerin Ramazan ayının bitmesiyle sonra ermeyeceğini ve devam etmesini talep ediyoruz. Bu mübarek Ramazan ayının bize kazandırdığı en büyük ders, Çin Hükumeti tarafından tutuklanan, hapse atılan, öldürülen ve taciz edilen Müslüman Uygur kardeşlerimizin çığlıklarının duyurulması ve onların haklarını savunması için mücadeleye ve sesimizi yükseltmeye devam etmemizin önemidir.

Kur’an-ı Kerim şöyle buyurur ‘Bir kişinin hayatını kurtarmak bütün insanların hayatını kurtarmak gibidir.’ Bu nedenle her birinizden üzerimize düşen vazifeyi tam olarak yapıp yapmadığımızı düşünmenizi bir kez daha rica ediyoruz.

Bu vesileyle dile getirmek isteriz ki; sizin verdiğiniz destekler ile büyüyen mücadelenin sonunda Müslüman Uygur Türklerinin de ‘bayramları bayram gibi’ kutlayacağı günlerin geleceğine inancımız tamdır.

Ramazan Bayramınızı bir kez daha tebrik ederiz!”