Umman Müftüsü, Türk halkını Ayasofya kararı dolayısıyla tebrik etti

Güncel
Ozan Barış Erim
13 Temmuz 2020, 10:07
Ozan Barış Erim
13 Temmuz 2020, 10:07

Umman Müftüsü Ahmed bin Hamed el-Halili, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına tebriklerini iletti.

Umman Müftüsü Ahmed bin Hamed el-Halili, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ayasofya’yı yeniden Allah’ın isminin anıldığı bir mescide dönüştürme kararı alınmasından ötürü başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkı olmak üzere tüm İslam ümmetini tebrik ediyoruz.” ifadesini kullandı.

FATİH SULTAN MEHMET’E ÖVGÜ

Ayrıca açıklamasında Fatih Sultan Mehmet’e övgüler yağdıran el-Halili, “Bu kahraman Müslüman halk ve onun cesur komutanı, İslam’a komplo kuranların ve kin besleyenlerin naralarından etkilenmeyip bu tarihi mekanı, muzaffer Sultan Fatih Sultan Mehmet’in döneminde olduğu gibi İslam çağrısının yayıldığı bir mekana dönüştürme konusunda ilerleyerek başarılı bir adım atmıştır.” diye kaydetti.

“MÜSLÜMANLARIN DUALARI SİZİNLE”

Türk halkından, hiçbir şeye aldırmadan ilerleme çağrısı yapan Halili, “Bu doğru yolda ilerleyin. Müslümanların duaları sizinledir”. ifadesine yer verdi.