Uluslararası televizyon kanalları, Ukrayna'ya destek amacıyla ortak yayın yapacak

Güncel
_QHA Ankara
26 Mart 2022, 14:13
_QHA Ankara
26 Mart 2022, 14:13

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından Ukrayna’ya uluslararası kamuoyundan gelen destekler devam ediyor. Bu kapsamda, 27 Mart 2022 Pazar günü saat Kıyiv saatiyle 18.30’da Polonya kanalının yayın yapacağı konser maratonu gerçekleşecek. Ukrayna’ya destek vermek amacıyla ortaya konulacak olan yayın, Kırım Haber Ajansının Facebook ve Youtube kanallarından takip edilecek.

Başta Ukrayna kanalları olmak üzere birçok uluslararası kanal tarafından servis edilecek olan yayın; Estonya (EBR), Litvanya (LTR), Çekya (CT Art), Gürcistan (GPB \ First), Arnavutluk (RTSH 2), Karadağ, Slovenya, Letonya (LTV), Hırvatistan (HRT), Slovakya (RTVS), Avusturya (Puls 4), Kıbrıs, Kanada (OMNI) ve diğer ülkelerin televizyon kanalları bu etkinliği şimdiden destekleyerek yayınlarına vereceklerini teyit etti.

Öte yandan, Ukrayna’ya destek vermek amacıyla gerçekleşen yayın, Berlin, Londra, Milan, Prag, Bratislava, Toronto, Amsterdam, Malaga, Tel Aviv, Viyana, Varşova, Stokholm, Tallin ve diğer şehirlerin sakinleri 27 Mart’ta meydanlarda gösterilecek. Konser maratonunda Ukrayna ve dünyadan siyasiler ve ünlüler yayında olacak.

DEVLET BAŞKANLARI VE BAŞBAKANLAR YAYINDA OLACAK

Yayında olacak devlet başkanı ve başbakanlar:

Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabishvili
Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve Avusturya Şansölyesi Karl Nehammer
Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta
Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis
Malta Devlet Başkanı George Vella

Çekya Başbakanı Petr Fiala
Slovenya Başbakanı Janez Janša
İrlanda Başbakanı Micheál Martin
Hollanda Başbakanı Mark Rutte
Kanada Başbakanı Justin Trudeau

Konsere katılacak olan ünlü şarkıcılar ise şöyle açıklandı:

Within Temptation, Bastille, Salvador Sobral, Beissoul&Einius, Brainstorm, Sting, Nino Katamadze, Okean Elzı, MONATIK Tina Karol, The Hardkiss, Imagine Dragons (speech)

Televizyon maratonunun sitesi: https://saveukraine.1plus1.ua