Uluslararası Boğaziçi Karate Kupasında Türkmen sporculardan 14 madalya

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Ocak 2020, 17:23
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Ocak 2020, 17:23

İstanbul’da düzenlenen 33. Uluslararası Boğaziçi Karate Kupasında Türkmen sporcular 14 madalya elde etti.

Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası 03-05 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da WOW HOTEL’i Spor Salonunda Ferdi ve Takım Minik Yıldız, Ümit, Genç, 21 Yaş Altı, Büyükler ve Veteran kategorilerinde yapıldı.

Dünya Karate Federasyonu (WKF) ve Türkiye Karate Federasyonu (TKF) iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenen 33. Uluslararası Boğaziçi Karate Kupasına katılan Türkmen karateciler kazandıkları altın, gümüş ve bronz madalyalarla ülkelerini gururlandırdı.

GENÇ SPORCULARIN İSİMLERİ

Üç gün süren müsabakalarda, 8 yaş grubu komite kategorisinde Vadim Rudsky, 10 yaş grubu komite kategorisinde Ihlas Annakurbanov altın madalya kazanırken, (35 kg’a kadar), Rovshen Ataev, (53 kg’a kadar) Ogulgerek Kiçenova altın madalyanın sahibi oldu.

Aynı kategoride yarışan Gurbannazar Amandurdyev (30 kg’a kadar) ve Süleyman Kurbanov’a (35 kg’a kadar) gümüş madalya ile evlerine döndüler. Karateciler, Allanur Yalkabov (30 kg’a kadar), Arslan Atdaev (35 kg’a kadar) ve Selim Myratdurdyev (60 kg’a kadar) da Bronz madalya sahibi oldu.

Türkmen ekibinin hem yetişkinler hem de öğrenciler arasında elde ettiği sonuçlar, Türkmenistan milli takımını, Türkiye ve Azerbaycan’ın ardından üçüncülüğe getirdi.

Uluslararası Boğaziçi Karate Kupasına 26 ülkeden, binden fazla sporcu katıldı.