Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Danilov: Silahı verin, hava sahasını kapatmasını biliriz

Güncel
Manas
09 Mart 2022, 13:37
Manas
09 Mart 2022, 13:37

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Danilov, NATO’nun Ukrayna hava sahasının kapatılmaması ile ilgili tepki gösterdi. Danilov, “NATO, Ukrayna hava sahasını kapatmak istemiyorsa veya yapamıyorsa, onu kendimiz kapatırız. Bize silahlarınızı veriniz, biz kapatmasını biliriz.” dedi.

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, 8 Mart 2022 tarihinde sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, NATO’yu Ukrayna’nın hava sahasını kapatmaması konusunda topa tuttu. Danilov, “Batı, 2007’den bu yana tüm davranışlarıyla, Rusya‘nın taleplerine boyun eğmeye; gaz ve petrol için, Gazprom’da yolsuz para kazanma fırsatı için, huzurlu ve varlıklı bir hayat için adet edinilmiş ‘endişelerini’ satmaya hep hazır olduğunu gösterdi.” dedi.

DANİLOV: RUSYA’NIN PLANI 24 ŞUBAT’TAN SONRA TERSİNE GİTTİ

Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Danilov, 2022’ye kadar Rusya’nın AB ile ilişkilerinin devam ettiğini ancak 24 Şubat’tan sonra Rusya için her şeyin ters gittiğini kaydetti. Öte yandan batı ülkelerinin de, özünü, ahlak ve değerlerini kaybetmeye yaklaştığını dile getirdi.

DANİLOV: ŞU ANDAKİ İHTİYACIMIZ HAVA SAHASINI KAPATMAK

Danilov, “Şu anda en hızlı ve en pratik ihtiyacımız Ukrayna üzerindeki hava sahasının kapatılmasıdır. NATO, Ukrayna hava sahasını kapatmak istemiyorsa veya yapamıyorsa, onu kendimiz kapatırız. Bize silahlarınızı veriniz, biz kapatmasını biliriz.” değerlendirmesinde bulundu.