UltrAslan, Batı Trakya’daki bir köy camisine destekte bulundu

Güncel
Oğuzhan Batur
19 Mart 2019, 18:31
Oğuzhan Batur
19 Mart 2019, 18:31

Galatasaray futbol takımının Batı Trakya’daki taraftarları tarafından kurulan ultrAslan Yunanistan grubu, bugüne kadar yaptığı duyarlı ve anlamlı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Millet Gazetesi’nin haberine göre ultrAslan Yunanistan üyeleri, Batı Trakya’da İskeçe iline bağlı Ayvacık köyünde 5 vakit ezan okunması için camiye ezanmatik takılmasına vesile oldu. Şehre 40 km mesafedeki Ayvacık köyünde kışları bir iki aile ikamet ederken, yazları nüfusun arttığı ifade edildi.

Batı Trakya genelinden üyesi bulunan ultrAslan Yunanistan, Ayvacık’ta görev yapan din görevlisinin olmaması nedeniyle köyde ezan okunmadığı konusunda kendilerine gelen bilgi ve istek doğrultusunda harekete geçerek bir ezanmatik satın aldı. 16 Mart Cumartesi günü grubun bazı üyeleri yanlarına bir teknisyen alarak Ayvancık köyünü ziyaret ettiler.

Yanlarında götürdükleri ezanmatiği camide kurdular. Bu anlamlı girişim sayesinde caminin minaresinden artık 5 vakit ezan sesi yükseliyor.

UltrAslan Yunanistan, daha öncede de anlamlı çalışmalara imza atmıştı. 2015 yılında “İnsanlık İyilik Kuşansın” projesiyle Yunanistan’ın Kılkış şehrinde bulunan Suriyeli göçmenlere verilmek amacıyla giyim eşyaları toplama kampanyası düzenlemiş ve kampanya hedefe ulaşmıştı.

Grup ayrıca, Rodop ilinin Kavaklı bölgesinde faaliyet gösteren Zihinsel Engelliler Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan çocukların ihtiyaçlarına yönelik yardım paketleri hediye etmişti.