Ukrayna'nın Antalya Konsolosu Rustamov, kazada yaralanan Ukraynalı turistleri ziyaret etti

Güncel
Ozan Barış Erim
14 Eylül 2021, 19:02
Ozan Barış Erim
14 Eylül 2021, 19:02

Muğla’nın Menteşe ilçesinde meydana gelen feci kazada turistleri taşıyan bir tur otobüsü, öğrenci servisi ile çarpıştı. Olayda, bir kişi yaşamını yitirirken; aralarında Ukraynalı turistlerin de olduğu 49 kişi yaralandı. Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov, hastaneye kaldırılan Ukraynalıları ziyaret etti.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde şoförünün kalp krizi geçirdiği öğrenilen otobüs, öğrenci servisine çarptı. Feci kazada otobüsün şoförü hayatını kaybederken, aralarında Ukraynalı turist ve öğrencilerin bulunduğu 49 kişi yaralandı. Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov, kazanın ardından hastaneye kaldırılan Ukraynalı turistleri ziyaret etti.

RUSTAMOV: HAFTA SONU UKRAYNA’YA DÖNEBİLECEKLER

Yaralı Ukrayna vatandaşları ile ilgili Kırım Haber Ajansına bilgi veren Konsolos Rustamov, “Hastanede halen iki erkek iki kadın 4 vatandaşımız tedavi görüyor. Bir kadın kolundaki kırık nedeniyle ameliyat edildi, diğeri omurilik yaralanması yaşadı. İki erkekte ise sırt ve kafa yaralanmaları mevcut. Durumları giderek iyileşiyor. Doktorların tahminlerine göre, hafta sonu Ukrayna’ya dönebilecekler ve ayakta tedavilerine devam edecekler.” ifadelerini kullandı.

https://t.me/consulateAntalya/566?fbclid=IwAR07J1ZgmQh7iu5faEk7sa4332teFCd8wXmWOnnOHh1MMawyZHmjjlybJpM

Ayrıca Rustamov, Ukrayna vatandaşlarının Muğla’nın en iyi hastanesinde tedavi gördüklerini belirtti.