Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sıbiga, yerli otomobil tanıtımına katıldı

27 Aralık 2019, 20:23

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), bugün Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen toplantı ile Türkiye’nin otomobilinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen törende, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga’da destek vermek amacıyla yerini aldı. Tanıtımı gerçekleştirilen yerli otomobilin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sıbiga, “Kocaeli’den dönüyorum. Orada ilk TOGG Türk elektrikli otomobilinin sunumuna katıldım. Araçla selfie de çektim. 2022 yılından bu arabalar sürekli üretime girecek. Çok iyi bir araba, tasarımı da çok yüksek seviyede. Eminim arabaları sevenler, bu arabayı çok beğenecek.” diye bildirdi.

SIBİGA’DAN GAZETECİYE SAMİMİ CEVAP

Ayrıca gazeteci Yaser Emre’nin Sıbiga ile twitter üzerinden konuşmalarına ithafen, “Milli otomuzun tanıtımına teşrif eden Ukrayna Büyükelçisi sayın Andriy Sıbiga ile DM’den konuştuk. Sadece kendisinin değil, elçilik çalışanlarının da araçla ilgilendiklerini söyledi.” tiwtine samimi bir cevap veren Büyükelçi Sıbiga, “TOGG elektrikli otomobili satın alma fikrinin bana ve meslektaşlarıma ilgi çekici geleceğine inanmamın yanı sıra Türkiyenin Otomobili’nin elektrikli otomobili sevenler için bir hit olabileceğini düşünüyorum. Diplomatik indirime gelince o bizde zaten var Sayın Yaser Emre” diye cevap verdi.

Bunlara da bakın: