Ukraynalılar, Bodrum'a mega yatını demirleyen Abramoviç'i protesto etti

Haberler
Ömer Kaya
22 Mart 2022, 12:28
Ömer Kaya
22 Mart 2022, 12:28

Rus oligark Roman Abramoviç’in ultra lüks yatı Solaris, Bodrum’daki iskeleye yanaşmaya çalıştığı sırada ilçedeki Ukrayna diasporası tarafından protesto edildi. Botla yatın yakınına yaklaşan Ukraynalılar, “No War” sloganları attı ve Ukrayna bayrakları taşıdı. Rus oligark Abramoviç, Avrupa ülkelerinin yaptırımlarından nasibini almıştı. Rus oligarkın yatı iskeleye yanaştığı sırada, Türkiye’de yaklaşık 11 kişilik Ukraynalı bir grubun protestosuyla karşılaştı.

Rus iş adamı Roman Abramoviç’in lüks yatları Solaris ve Eclipse, Muğla kıyılarına demir attı. Rus oligarkın mega yatları, basının ilgi odağı olsa da Ukrayna diasporası tarafından protesto ile karşılandı. Bodrum’da Ukraynalı 11 eylemci, Roman Abramoviç’in iskeleye yanaşan yatının yanına botla giderek, “No War” yazılı bayraklarla Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimini protesto etti. Ukraynalılar, Sahil Güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınsa da kısa süre sonra serbest bırakıldı.

Öte yandan, Abramoviç’in lüks yatı Eclipse ise bu sabah Yunanistan’dan Marmaris’e gelerek iskeleye demir attı.

Abramovic 165 metrelik yatıyla Marmaris'te - Son Dakika Türkiye Haberleri |  NTV Haber

Roman Abramoviç, bilindiği üzere Chelsea futbol takımının sahibiydi. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla uygulanan yaptırımlar sonrasında İngiliz hükumeti, Abramoviç’in takımına el koydu. AB’nin geçen hafta kara listeye eklediği Rus milyarderler arasında yer alan Abramoviç’in yatları ve lüks varlıklarına el konuluyor.

Göztepe'yi alacağı iddia edilen Abramoviç'in yatı Türkiye sularında!