Ukraynalı ünlü sanatçılar İstanbul'da

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
25 Nisan 2019, 19:17
Mehmet Berk Yaltırık
25 Nisan 2019, 19:17

Ukraynalı tanınmış yedi sanatçı İstanbul’da buluştu.

İstanbul’da ilk kez Ukrayna Başkonsolosluğunun desteğiyle, Halil İbrahim Çavuşoğlu başkanlığında DENKAR Türk şirketi ile ortaklaşa şekilde “Istanbul Artist Residency” etkinliği gerçekleştiriliyor. “Istanbul Artist Residency” adlı resim sergi ve atölyesinde sanatçılara tarihi ve renkleriyle dünyanın en görülesi şehirlerinden biri olan İstanbul’da 10 gün boyunca yaşama ve çalışma fırsatı sağlandı.

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından projeye farklı stil ve tekniklerde çalışan 7 ünlü Ukraynalı sanatçı; Sergiy Savçenko, Liliya Studnytska, Denys Struk, Yuriy Koval, Andriy Roik, Olga Zaremba ve Yuriy Savter’in katıldığı bildirildi.

Projenin amacının sadece sanatçıların eserlerini İstanbul’da sergilemesi olmadığı, aynı zamanda sanatçılara kendi eserlerini bu şehirde yaratma olanağının sağlandığı ifade edildi.

10 günlük çalışmaların ardından sanatçıların eserlerini 26 Nisan – 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Akaretler 39 fuarında sergileyecekleri duyuruldu. Serginin küratörlüğünü Polina Siomoçkina’nın yapacağı bildirildi.

Residence atölyesinin ziyaretçilere açık olduğu, isteyen herkesin sanatçıların kendi eserlerini yarattığı stüdyoyu ziyaret edebileceği belirtildi.

Atölye Adresi: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No: 55, 34357 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye.

💜Нині в Стамбулі, за підтримки Генерального Консульства України в Стамбулі та у партнерстві з турецькою компанією…

Опубліковано Генеральне консульство України в Стамбулі /Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu Понеділок, 22 квітня 2019 р.