Ukraynalı turistlerin tercihi bu sene de Türkiye olacak

08 Haziran 2020, 12:04

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Vyaçeslav Homenko, Ukrayna ile Türkiye arasındaki uçuşların 1 Temmuz 2020’de başlayacağını hatırlatarak, Ukraynalıların tatil rotasında bu yaz da üst sıralarda Türkiye’nin yer alacağını kaydetti.

“TÜRKİYE’NİN ALMIŞ OLDUĞU TEDBİRLER OLUMLU SONUÇLAR VERDİ”

Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını yanıtlayan Konsolos Homenko, “Kovid-19 ile mücadelede Türkiye’nin almış olduğu sıkı tedbirler olumlu sonuçlar verdi. Bu yüzden Türkiye tatil için en iyi tercihlerden biri. Geçen yıl 1,5 milyon Ukrayna vatandaşı Türkiye’ye gelmişti. Pandemi sürecinden dolayı bu rakamlar azalabilir fakat turist sayılarında ciddi bir azalma beklemiyoruz. 10 bin civarında Ukrayna vatandaşı Türkiye’de ikamet ediyor.” ifadelerini kullandı.

Benzer haber: Ukrayna, Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler arasında

Öte yandan, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Homenko, Ukrayna vatandaşlarının Antalya’yı tatil için tercih etmelerinin en önemli nedeninin, otellerdeki her şey dahil sistemi ve sahillerinin temizliği olduğunu vurguladı. Ukrayna vatandaşlarına endişeye kapılmadan seyahat etmelerini tavsiye eden Homenko, Türkiye’nin hijyen ve tedbir noktasında ciddi adımlar attığının altını çizdi. Ayrıca, her yıl Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen Ukraynalıların sayısının yüzde 20 oranında arttığını kaydetti.


tatil
Türkiye
Ukrayna