Ukraynalı futbolcu Çaykur Rizespor'a imza attı

Haberler
Anife Bilal
29 Haziran 2019, 12:37
Anife Bilal
29 Haziran 2019, 12:37

Çaykur Rizespor, geçen sezon Dynamo Kıyiv’den kiralık olarak forma giyen Mıkola Morozyuk’un bonservisini alarak, 2+1 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Çaykur Rizespor’dan yapılan açıklamada, imza töreninin Çaykur Didi Stadyumu’nda düzenlendiği bildirildi. Törende konuşan Çaykur Rizespor Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er, imza töreninde yaptığı açıklamada transferlerin devamının geleceğini ifade ederek, “Geçen sezon ikinci yarı kadro ağırlığımız kiralık oyuncularla oldu. Morozyuk’a “bizimle çalışır mısın?” teklifini aktardığımızda, “Rize bana sahip çıktı, ben Rize’de mutlu oldum” ifadelerini kullandı. Biz de bu transfer için resmi adımı attık” dedi.

Mıkola Morozyuk, ise Süper Lig’de iki takımdan teklif aldığını ancak kararını Rize’de kalma yönünde verdiğini ifade ederek, “Çok memnunum ki bundan sonraki 3 yılımı Çaykur Rizespor’da geçireceğim. Diğer takımlardan transfer teklifi aldım ama Rize’de kalma kararı aldım. Rize’de çok şey benim hoşuma gitti. Rize’yi çok sevdiğim için burada devam etmek istiyorum.”şeklinde konuştu.