Ukraynalı efsane boksör Vasıl Lomaçenko, WBA Dünya Şampiyonu unvanını korudu

Haberler
Ömer Kaya
12 Aralık 2021, 12:07
Ömer Kaya
12 Aralık 2021, 12:07

Dünyaca ünlü Ukraynalı boksör Vasıl Lomaçenko, rakibi eski dünya hafif sıklet şampiyonu Richard Commey’i mağlup ederek WBA Dünya Şampiyonu unvanını elinde tuttu.

New York’ta (ABD) Madison Square Garden yılın en büyük boks şovuna ev sahipliği yaptı. Üç bölümdeki eski dünya şampiyonu Vasıl Lomaçenko (Vasyl Lomachenko), eski dünya hafif sıklet şampiyonu Richard Commey’e karşı WBA Dünya Şampiyonu unvanını korudu.

Bugün Türkiye saatiyle sabaha karşı ABD’nin New York şehrinde, Madison Square Garden’da gerçekleşen maçta Vasıl Lomaçenko, Ganalı şampiyon Richard Commey ile karşılaştı. Kıran kırana geçen karşılaşma 7’nci rauntta sona erdi. Lomaçenko, 30 galibiyet ve 3 mağlubiyetle eski bir dünya şampiyonu olarak tanınan Ganalı rakibi Commey’i nakavt etti.

Lomaçenko’nun bu şekilde kariyerindeki 16’ncı zaferini kazandı ve Dünya Boks Organizasyonu (WBO) Kıtalararası Şampiyonu unvanını korudu.

Lomaçenko bundan önce 16 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmiş, rakibi Commey gibi kendisi de ABD’li (Amerika Birleşik Devletleri) boksör Teofimo Lopez’e yenilmişlerdi.

Ukraynalı efsane boksörün hafif üç versiyonda dünya şampiyonu olan George Kambosos’un bir sonraki rakibi olabileceği ifade ediliyor.