Ukraynalı aile, çocuklarını işgalci Rus güçlerinden korumak için sıra dışı bir yola başvurdu

Güncel
qha muhabir
16 Nisan 2022, 13:18
qha muhabir
16 Nisan 2022, 13:18

Ukrayna’nın Gostomel kentinde yaşayan bir aile, işgalci Rus güçlerinin hava saldırılarından çocuklarını korumak için evlerinin bahçesine havadan görülecek şekilde “Çocuklar var” yazdı.

Ukrayna’yı topyekun işgal girişiminde bulunan Rusya, ülkedeki sivilleri de hedef almaktan çekinmiyor. Pek çok kişinin ölümüne sebep olan işgalci birlikler; bebek, çocuk demeden saldırılarına devam ediyor. Rusya, savaşın acımasız yüzünü başta Kıyiv, Buça, Gostomel, Mariupol ve İrpin’de olmak üzere Ukrayna’nın genelinde açıkça gösterdi.

“ÇOCUKLAR VAR”

Öte yandan, işgalci Rus güçleri, Ukrayna’nın Gostomel kentindeki saldırılarına devam ederken, Ukraynalı bir aile çocuklarını korumak için ilginç bir yönteme başvurdu.

Gostomel’de yaşayan aile,  evlerinin bahçesine mermerle “çocuklar var” yazdı. İşgalci Rus birliklerinin havadan müdahalesinde fark edilmesini amaçlayan bu uyarıya işgalci Rus ordusunun kulak asıp asmayacağı ise merak konusu.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.