Ukrayna'ya destek amaçlı düzenlenen sosyal medya kampanyasına dünyaca ünlü isimler katıldı

Güncel
qha muhabir
09 Nisan 2022, 18:52
qha muhabir
09 Nisan 2022, 18:52

Rusya’nın başlattığı savaşta Ukrayna’ya destek ve savaş mağdurlarına yardım çağrısı yapmak amacıyla başlatılan sosyal medya kampanyasına dünyaca ünlü sporcular, sinema yıldızları ve müzisyenler katıldı.

Uluslararası savunma örgütü Global Citizen 8 Nisan 2022 tarihinde “#StandUpForUkraine” etiketi ile sosyal medyada Ukrayna ve dünyanın diğer bölgelerindeki insani yardım çabalarını finanse etme çağrısı içeren kampanya başlattı. Kampanyaya, aralarında Bruce Springsteen, Hugh Jackman, Elton John, Jon Bon Jovi, Jonas Brothers ve Billie Eilish’in bulunduğu çok sayıda dünyaca ünlü isimler katıldı.

“YARDIMIMIZA İHTİYAÇLARI VAR”

ABD’li ünlü rock sanatçısı Bruce Springsteen, Twitter üzerinde kampanyaya destek amaçlı yayımladığı videoda, “Ukrayna ve dünyanın dört bir yanındaki sığınmacıların şimdi yardımımıza ihtiyaçları var. Kampanyaya katılın, yerinden edilenler için ayağa kalkın, çünkü herkes güvenli ve insani yaşam koşullarını hak ediyor” şeklinde konuştu.

“DÜNYA LİDERLERİNİ YARDIMA ÇAĞIRIYORUM”

Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Celine Dion, Twitter üzerinden paylaştığı videoda, “Ukrayna ve dünyadaki sığınmacılar için ayağa kalkın. Dünya liderlerini evlerini terk etmek zorunda kalan herkese yardım etmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

Barbra Streisand, Twitter üzerinde kampanyayı desteklediğini belirtti.

Sacramento Kings, Toronto Raptors and Memphis Grizzlies gibi basketbol takımları; The Weeknd, Demi Lovato, Madonna, Miley Cyrus, Ozzy Osbourne, U2 ve Katy Perry gibi birçok yıldız ve müzik grubu da kampanyayı desteklediğini açıkladı.