Ukrayna Uluslararası Havayolları, Türkiye'ye uçuşlara ilişkin açıklama yaptı

Ekonomi
E. K.
28 Nisan 2021, 13:12
E. K.
28 Nisan 2021, 13:12

Ukrayna Uluslararası Havayolları, tam kapanma döneminde Türkiye uçuşlarında bir değişiklik olmadığını açıkladı. Türkiye’ye yapılacak düzenli ve charter seferlerinin devam edeceği bildirildi.

Ukrayna Uluslararası Havayolları (UIA), 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında devam edeceği duyurulan tam kapanma döneminde Türkiye’ye düzenli ve charter uçuşlarına devam edecek.

UIA’dan yapılan yazılı açıklamada, “Ülke, Ukrayna vatandaşlarına tam kapanma döneminde tatil yapma fırsatı sağlayacak olan güvenli turizm sertifikasını uygulamaya koydu. Bu nedenle, seçilen tura göre UIA charter uçuşlarının yolcuları için otel konaklamasında bir değişiklik olmayacaktır. Türkiye’ye bireysel turizm amacıyla seyahat eden düzenli uçuş yolcularının karantina kısıtlamalarını daha yakından kontrol etmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verildi.

UKRAYNA HAVAYOLLARINDAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Şirketin şu anda yolcuların Türkiye şehirlerine uçuş iptali veya kalkış tarihinin ertelenmesine ilişkin taleplerinde bir artış kaydedilmediği belirtilirken, Ukrayna’daki Mayıs tatilleri nedeniyle satışlarda artış olduğu da kaydedildi. UIA, epidemiyolojik nedenlerle uçuş programında değişiklik, erteleme veya iptal olması durumunda, yolcunun kullanılmayan uçak biletini şirketin belirlediği prosedürlere uygun olarak telafi edebileceğini de belirtti.