Ukrayna Savunma Bakanlığı: İşgalciler sadece Donetsk ve Lugansk bölgelerini değil, Herson bölgesini de hedefliyor

Güncel
Manas
10 Mayıs 2022, 02:34
Manas
10 Mayıs 2022, 02:34

İşgalci Rus birlikleri, Herson bölgesine ileride saldırmak için işgal altındaki Kırım’ın kuzey kısmında ek askeri birlikler seferber ediyor. Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık, “İşgalciler sadece Donetsk ve Lugansk bölgelerini değil, Herson bölgesini de hedefliyor.” dedi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık 9 Mayıs 2022 tarihinde verdiği brifingde, işgalci Rus ordusunun Kırım yarımadasının kuzey kısmında askeri yığınak yapmasınınn birkaç amacı takip ettiğini ve bu tür eylemlerin sözde bir manevradan ibaret olduğunu dile getirdi.

MOTUZYANIK: RUS ORDUSUNUN BU TÜR EYLEMLERİ BİRKAÇ HEDEFİ AMAÇLIYOR

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık, “İşgalci Rus ordusunun bu tür eylemleri birkaç hedefi amaçlıyor. Elbette, bu sözde bir manevradır. Yani işgalcilerin ordu birimlerinin belirli bölgelerde bulundurulması ve diğer çatışmanın yaşandığı sıcak bölgelere hareket etmemesi, kendi ordusunun gücünü toplaması demek. İkincisi ise, bildiğimiz gibi Rusya sadece Donetsk ve Lugansk bölgelerini değil, Herson bölgesini de ele geçirmeyi hedefliyor. Bu nedenle, kuvvetle muhtemel bu taktik ve stratejinin oradaki düşman tarafından kullanılabileceğini düşünüyoruz” ifadesini kullandı.