Ukrayna Savunma Bakanlığı heyetinden Türkiye'ye ziyaret

Haberler
Anife Bilal
11 Ağustos 2020, 11:11
Anife Bilal
11 Ağustos 2020, 11:11

Ukrayna Savunma Bakanlığı heyeti çalışma ziyareti kapsamında Tükiye’de bulunuyor.

Ukrayna Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Yardımcısı Oleksandr Mıronyuk’un başkanlığındaki heyetin dün, 10 Ağustos 2020 tarihinde çalışma ziyaretiyle Türkiye’ye ulaştığı bildirildi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı heyetinin, Türkiye Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Serdar Demirel ile bir araya geleceği açıklandı.

TÜRK YAPIMI HABERLEŞME CİHAZLARI TEST EDİLECEK

Açıklamaya göre, taraflar Bayraktar Taarruzi İnsansız Hava Aracıları (TİHA) alanında işbirliğini geliştirme ve Aselsan şirketinin ürettiği telsiz iletişim cihazlarının tedarikine yönelik konuları görüşecek. Bunun dışında açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Birleşik Kuvvetleri Komutanlığı ile birlikte United Efforts (Birleşik Çabalar) 2020 komuta-kurmay tatbikatına katılmayı ve Türk yapımı haberleşme cihazlarını test etmeyi planladığı bildirildi.

TİHA’LARLA İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞIMI TALEBİ

Ayrıca Ukrayna Savunma Bakanlığı heyetinin, TİHA’ların kullanımı ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmak üzere TSK Kara Kuvvetleri Kara Havacılık Komutanlığı Uçuş Planlama ve Koordinasyon Merkezini ziyaret edeceğini ifade edildi.