Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov: Türkiye'nin siyasi ve diplomatik de dahil olmak üzere sağladığı tüm desteği takdir ediyorum

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
31 Mart 2022, 22:15
Mehmet Berk Yaltırık
31 Mart 2022, 22:15

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü söyleyerek siyasi ve diplomatik destekleri için Türkiye’yi takdir ettiğini bildirdi.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Reznikov, Ukrayna-Rusya savaşı ile ilgili son durum, Rusya’nın sivillere karşı işlenen savaş suçları ve Ukrayna altyapısına verilen zararlara dair görüştüklerini söyleyerek, siyasi ve diplomatik destekleri için Türkiye’yi takdir ettiğini bildirdi.

Reznikov konuya dair sosyal medya paylaşımında, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile cephe hatlarındaki durum, Rusya’nın sivillere karşı işlenen savaş suçları ve altyapıya verilen zarar hakkında ayrıntıları görüştük. Türkiye’nin siyasi ve diplomatik de dahil olmak üzere sağladığı tüm desteği takdir ediyorum.” diye kaydetti.