Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov'dan Milli Savunma Bakanı Akar'a Ukrayna'ya insani yardım için teşekkür

Güncel
qha muhabir
09 Mart 2022, 19:58
qha muhabir
09 Mart 2022, 19:58

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Akar, görüşmede mevkidaşı Reznikov ile Rusya Ukrayna arasındaki sıcak çatışmayı ve insani yardımları ele aldıklarını aktardı. Bu bağlamda Reznikov, görüşme hakkında Türkiye’ye insani yardım için teşekkürlerini bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Akar, görüşmede Rusya’nın ateşkes ilanlarının ardından Ukrayna’da istikrarın sağlanması ve insani yardım konuları görüşüldü.

Bakan Akar, görüşmede mevkidaşı Reznikov’a, “Rusya Ukrayna arasındaki müzakerelerin önemli olduğunu ve böylece kalıcı çözümün mümkün olabileceğini” iletti. Daha fazla can kaybının yaşanmaması, huzur ve istikrar için bir an önce ateşkes ilanının önemli olduğunu belirten Akar, Reznikov’a, Türkiye’nin Ukrayna’ya insani yardımın ulaştırılması, barış ve huzurun tesisi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu aktardı.

UKRAYNA SAVUNMA BAKANI REZNİKOV TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Resim

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov sosyal medya hesabından Türkiye’ye teşekkür etti. Reznikov paylaşımında, “Türkiye’den dostlarımız ve ortaklarımızla düzenli diyalog gerçekleştiriyoruz. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile sivillerin tahliyesi için daha fazla insani koridor açma ihtiyacını da tartıştık. Destekleri için tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.